[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 1 из 1
  • 1
Модератор форума: Ежик  
Форум » Головоломки и Skilltoys » Модифицирование головоломок » Модификация сенсорного таймера Speed Stacks gen1 (Подключения к ПК и турнирному дисплею)
Модификация сенсорного таймера Speed Stacks gen1
Doker1996Дата: Пятница, 2012-02-10, 20:44 | Сообщение # 1
11x11x11
Группа: Администраторы
Сообщений: 1235
Репутация: 9
Статус: Offline
(Автор статьи Павел Мальованый)

ЧАСТИНА 1
Замовив недавно таймер Speed Stacks G1.

Таймер хороший, тільки в ньому відсутній інтерфейс підключення до турнірного дисплею/ПК. Минулого тижня з дитячою цікавістю ”а шо там всередині” і з викруткою в руках вирішив його ”розколупати”.

Нижня кришка знімається разом з батерейкою, до якої іде 2 проводи. До верхньої кришки прикручена плата. Всередині нічого особливого: невелика зелена плата, до якої з двох сторін підключено сенсори. Два слова про якість пайки: не Ріо. Чого? На перший погляд все нормально: компоненти припаяні тримаються, проводи кращі ніж на дешевих китайських гірляндах, нічого не відвалюється. Але коли придивитись ближче – то здається, що цей таймер збирали не крутому заводі з найсучаснішим японським обладнанням, а школярі на уроці трудового навчання. Вся плата замащена припоєм і невідомою білою речовиною.

Але нас то не цікавить. Цікаве інше - на платі можна помітити декілька вільних посадочних місць.

І саме цікаве в цій платі - контактна площадка з написом DISPLAY.

ЧАСТИНА 2

Щоб таймер можна було підключати до компа – спочатку потрібно над ним пошаманити. Для цього знадобиться:

- паяльна станція (можна просто паяльник);
- викрутка;
- пінцет;
- мультиметр;
- роз’єм типу “мама“ 2,5/3,5мм (стерео);
- резистор (номінал ~4,7-10кОм, корпус SMD);
- надфіль;
- розхідні матеріали (припой, каніфоль, флюс, пару проводів, клей).

Пару слів по кожному пункту.

Оскільки паяти будемо не болти з гайками тому рекомендовано паяльну станцію. Можна звичайно старий добрий паяльник, але не більше 30Вт. Викрутка, пінцет, мультиметр – ясно. Роз’єм: на заводському таймері вроді ставлять 2,5мм. Так як в мене такого не було – поставив 3,5мм. Роз’єм повинен бути стерео (в моно «земля» з’єднана з одним каналом; в кабелі це потрібно буде враховувати). В якому корпусі – «на плату» чи «на кабель»? Виходячи з розміру рекомендую перший варіант. Резистор. От тут ХЗ). Більше 10кОм ставити не варто. Можливо можна обійтись 1-2кОм? Можливо. Можна і 500 Ом. Я впаяв на 4,3кОм – нормально. Хочете – експериментуйте) Може виникнути питання: «а якою стороною паяти?». Відповідь: «пофіг». Це резистор. Також потрібно підготувати напильник чи інший інструмент для «розточування» корпусу таймера. Ну і розхідні матеріали – тут зрозуміло.

І так, почнемо.

1. Знімаємо нижню кришку (ту, що на магнітах), беремо в руки викрутку і починаємо відкручувати. Тут все просто.


2. Далі знімаємо щойно відкручену кришку. Робимо це обережно. В ній міститься батерейка, від якої йде 2 проводи на плату. Буде щось отаке:

3. Тепер прикинемо де повинен бути роз’єм (ззаду, збоку, знизу…). Беремо надфіль / напильник / скальпель / перфоратор і пиляємо / свердлимо / довбемо… Кому як зручніше.

4. Тепер сама відповідальна частина. Включаємо паяльник. І поки він гріється потрібно підготувати 2 проводи, які йтимуть до роз’єму. Перший буде припаяний сюди:



Це контактна площадка, підписана DISPLAY. Провід відміряти звідси і до місця, де має бути встановлений роз’єм. Він (провід) буде сигнальним.

Другий провід можна припаяти на корпусі батерейки (до чорного проводу), або на платі (куди також припаяний чорний провід). Це точка нульового потенціалу, «земля».



Довжину також відміряти до роз’єму. Бажано прикинути з запасом.

5. Тим часом паяльник вже повинен нагрітись. Тому беремо пінцест, ним акуратно хватаємо резистор, ставимо на своє місце і припаюємо (як паяти – розказувати не буду; якщо не вмієте, то попросіть маму, тата, брата, знайомого). Посадочне місце підписано як R27. Сюди:

Так має виглядати після завершення операції:

Також припаюємо до плати сигнальний провід і «землю» (куди паяти – написано вище).

6. Паяємо проводи до роз’єму. Тут не знаю як доступніше пояснити. Переважно «земля» знаходиться посередині корпусу.

Беремо в руки тестер і включаємо режим продзвонки. Точка 1 повинна «дзвонитись» з точкою 2. Це щодо «землі», «земляного провода».

Тепер сигнальний.

По краях корпусу містяться ще два контакти (у випадку стерео)

До точки 1 припаюємо сигнальний провід. Контакт 2 можна припаяти до першого, або залишити як є. Робіть як хочете, але в кабелі я б рекомендував (незалежно як буде зроблено тут) обидва канали з’єднати.

7. Якщо всі вище описані маніпуляції проведено – можна відкривати пиво. Залишилось лише зафіксувати (приклеїти) роз’єм і закрутити кришку. Оскільки я відкрив пиво раніше, то корпус пиляв не дуже акуратно. Вийшло щось таке:

Тепер можна пробувати з’єднати наш таймер з комп’ютером.

Як підключати таймер до компа думаю знаєте. А якщо ні, тоді сюди.
На рахунок кабеля – думаю розберетесь. Тут розписувати вже не буду (можете написати мені – розкажу як зробити).

Також пам’ятайте, що після всього вище описаного, незалежно від результату, таймер назад по гарантії вже не приймуть. Я не несу жодної відповідальності за можливі наслідки після прочитання цієї статті і приходу в Вашу голову світлих ідей. Будьте обачні та обережні.

Дякую за увагу!

Удачних Вам скрамблів!
© PaulMall
 
Doker1996Дата: Пятница, 2012-02-10, 20:54 | Сообщение # 2
11x11x11
Группа: Администраторы
Сообщений: 1235
Репутация: 9
Статус: Offline
Комментарий лично от меня: статья хорошая, у меня как раз ген1, по этому очень скоро попробую, ну и результат, конечно же напишу! smile
 
Ice__RusДата: Суббота, 2012-02-11, 05:55 | Сообщение # 3
7x7x7
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Репутация: 1
Статус: Offline
эх... теперь я жалею о том что заказал qj а не стакмат ген 1
 
Doker1996Дата: Суббота, 2012-02-11, 10:09 | Сообщение # 4
11x11x11
Группа: Администраторы
Сообщений: 1235
Репутация: 9
Статус: Offline
Quote (Ice__Rus)
эх... теперь я жалею о том что заказал qj а не стакмат ген 1

Ну скажем так, еще не известно возможно и QJ тоже можно, скоро уточню!
 
Doker1996Дата: Воскресенье, 2012-02-19, 09:48 | Сообщение # 5
11x11x11
Группа: Администраторы
Сообщений: 1235
Репутация: 9
Статус: Offline
Наконец то! Получилось! Сделал данный мод все отлично работает! Все ОК!
 
Ice__RusДата: Воскресенье, 2012-02-19, 11:44 | Сообщение # 6
7x7x7
Группа: Проверенные
Сообщений: 266
Репутация: 1
Статус: Offline
Сними обзорчик мода biggrin
 
Doker1996Дата: Воскресенье, 2012-02-19, 14:19 | Сообщение # 7
11x11x11
Группа: Администраторы
Сообщений: 1235
Репутация: 9
Статус: Offline
Возможно сниму!
 
Форум » Головоломки и Skilltoys » Модифицирование головоломок » Модификация сенсорного таймера Speed Stacks gen1 (Подключения к ПК и турнирному дисплею)
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск:


HASH(0x32f9710)
2011-2013